BEAUTY DRINK – 8 najpopularniejszych składników

BEAUTY DRINK 8 najpopularniejszych składników - PROCEANIS POLSKA

BEAUTY DRINK’i to całkiem nowa kategoria w branży urodowej. Zwykło się mawiać, że „woda zdrowia doda”, ale wydaje się, że w dzisiejszych czasach sama woda nie wystarczy…

Oto lista dodatkowych składników, które są najczęściej używane w napojach kosmetycznych:

Witaminy i minerały

Witaminy i minerały są prawdopodobnie najczęściej używanymi składnikami na rynku Beauty Drink’ów. Ponieważ witaminy A, D, E i K były znane jako witaminy nierozpuszczalne w wodzie, celem stało się opracowanie ich nowych, rozpuszczalnych form. Wszystko dlatego, że powyższe witaminy są bardzo ważne dla oczu, skóry i działają jako przeciwutleniacze, a tym samym mają silny wpływ na Twój wygląd i zdrowie.

Sok z Jagód Goji

Niezwykle bogaty w przeciwutleniacze, działa kojąco i przeciwzapalnie, pomaga w utrzymaniu prawidłowego krążenia w tkankach.

Sok z granatów

Antyoksydacyjna bomba! Zawiera kwas elagowy, polifenol, który zmniejsza rozpad kolagenu i łagodzi stany zapalne w komórkach skóry. Ma właściwości odmładzające. Doskonale chroni on komórki organizmu, opóźniając procesy starzenia się, regenerując skórę, poprawiając jej ukrwienie oraz koloryt. Oprócz tego sok z granatu poprawia przepływ krwi, obniża jej ciśnienie i utrzymuje prawidłowy poziom cholesterolu. Regularne picie soku z tego owocu zmniejsza ryzyko wystąpienia raka prostaty, miażdżycy tętnic, stwardnienia arterii, chorób serca czy cukrzycy. Oprócz spowolnienia procesu starzenia się organizmu, sok z grantu okazuje się być niezwykle pomocny w przypadku arteriosklerozy.

Kolagen

Około jedna czwarta całego białka w Twoim organizmie to kolagen. Kolagen jest głównym białkiem strukturalnym, tworzącym połączenia molekularne, które wzmacniają ścięgna i rozległe, sprężyste arkusze – powięzi, które wspierają skórę i narządy wewnętrzne. Tkanki kości i zębów powstają poprzez mix kryształów mineralnych i kolagenu. Kolagen zapewnia strukturę naszym ciałom, chroniąc i wspomagając miękkie tkanki oraz łącząc je ze szkieletem.

Kwas hialuronowy (HA)

Jest jednym z najważniejszych składników odpowiedzialnych za nawilżenie i utrzymywanie wilgoci w skórze. Charakter struktury molekularnej HA sprawia, że ​​jest idealny do przyciągania i zatrzymywania wody. Prawie 50% kwasu hialuronowego w organizmie znajduje się w skórze właściwej i w przestrzeniach między komórkami (macierz zewnątrzkomórkowa). HA wraz z siarczanem dermatanu służy do utrzymania równowagi wodnej w skórze właściwej i stanowi uzupełnienie dla innych elementów skóry, takich jak kolagen i elastyna.

Luteina

Zapewnia odżywcze wsparcie dla naszych oczu i skóry – jedynych narządów ciała bezpośrednio wystawionych na działanie środowiska zewnętrznego. Luteina została powiązana z utrzymywaniem zdrowia oczu poprzez zmniejszenie ryzyka zwyrodnienia plamki żółtej.

Selen

Może pomóc chronić skórę przed uszkodzeniami słonecznymi i nowotworem. Może również faktycznie zniwelować niektóre przebarwienia i zmarszczki związane ze starzeniem się. Ten przeciwutleniacz działa poprzez przyspieszenie naturalnych systemów naprawczych skóry i bezpośrednie hamowanie dalszych uszkodzeń.

Koenzym Q10

Jest naturalnym przeciwutleniaczem występującym w organizmie, który pomaga komórkom rosnąć i chroni je przed zniszczeniami spowodowanymi nowotworami. Uważa się, że spadek naturalnego poziomu koenzymu Q10, który występuje w późniejszych latach życia, przyczynia się do starzenia się skóry. Badanie opublikowane w czasopiśmie Biofactors wykazało, że zastosowanie koenzymu Q10 na skórę pomogło zminimalizować pojawianie się zmarszczek. W większości dotychczas przeprowadzonych badań stosowano jego stężenie 0,3%.

Ponad połowę z powyższych składników znajdziesz w naszym Beauty Drink’u – PROCEANIS HYALURON DRINK, który wyróżnia się składem i skutecznością w działaniu wśród pozostałych suplementów z kwasem hialuronowym dostępnych obecnie na rynku.

Wpis powstał na podstawie i w wyniku tłumaczenia: Top 8 most popular ingredients for beauty drinks

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *