DNA PROCEANIS® Hyaluron Drink

WODA oznacza ŻYCIE

Jej największą zaletą jest to, że stoi za wszystkimi naturalnymi procesami zachodzącymi w ludzkim organizmie.  Czczone przysłowia „Woda jest źródłem odwagi i witalności” oraz „Jesteś tym, co jesz”, odgrywają główną rolę w historii twórców i filozofii PROCEANIS. O tym jak powstał pierwszy na świecie beauty drink z kwasem hialuronowym, przeczytacie dalej.

H. Christian Bross, H. Jüchter 

DNA PROCEANIS

Eksploracja wody i jej znaczenie dla ludzkiego organizmu wysłały założycieli dr Henninga Jüchtera i inżyniera Heiko Brossa w podróż, która przyciąga coraz większą liczbę zwolenników na całym świecie.  Ich partnerstwo wiąże dwie pasje: zdrowy styl życia w zgodzie z naturą oraz sprawność fizyczną. Pasje te nadal wpływają na kierunek i kreatywność wykorzystywane w ich pracy z substancją kwasu hialuronowego.

Czym jest kwas hialuronowy i od czego się zaczęło?

Kwas hialuronowy jest substancją, która naturalnie występuje w naszym organizmie jako hialuronian sodu. Największa jego ilość znajduje się w skórze, mazi stawowej i gałkach ocznych. Wchodzi on także w skład tkanki łącznej, płynów ustrojowych i ścian naczyń krwionośnych. Pod względem chemicznym wcale nie jest on kwasem, lecz wielocukrem występującym w formie półtransparentnej cieczy, która swoją konsystencją przypomina żel. Jego podstawowym zadaniem jest wiązanie cząsteczek wody – jedna cząsteczka kwasu hialuronowego może związać nawet 250 cząsteczek wody.

Nazywany jest on często eliksirem młodości ze względu na przypisywane mu właściwości odmładzające. Nie zawsze działa tak samo, wszystko zależy od wielkości jego cząsteczek. Jeśli mamy do czynienia z wysokocząsteczkowym kwasem hialuronowym, powinniśmy wiedzieć, że są one zbyt duże, aby mogły przenikać w głąb skóry, dlatego jego działanie ogranicza się do wierzchniej warstwy naskórka. Kosmetyki zawierające ten rodzaj cząsteczek działają nawilżająco tworząc na powierzchni skóry film ochronny, który osłania ją przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych, wygładza, uelastycznia, delikatnie napina i sprawia, że staje się miękka i miła w dotyku. Z kolei niskocząsteczkowy kwas hialuronowy ze względu na niewielki rozmiar cząsteczek ma zdolność przenikania do głębokich warstw skóry, dzięki czemu może przebudowywać ją od wewnątrz. Utrzymuje jej odpowiednie nawilżenie, wiążąc cząsteczki wody i zapobiega utracie wilgotności w jej głębokich warstwach. Działając od wewnątrz stymuluje skórę do odnowy, wypełnia zmarszczki, przywraca gęstość, jędrność i elastyczność.

Działanie od wewnątrz

Dzięki wysokiej zdolności wiązania wody działa jako smar i amortyzator stawów, chrząstek i powięzi. Począwszy od lat 70. kwas hialuronowy wstrzykiwano do stawów koni, aby zwiększyć ich wydajność. Następnie mieszano go z ich paszą. Heiko Bross był świadkiem tej ewolucji na farmie swoich rodziców, gdzie hodowano konie rasy Holsteiner. Henning Jüchter dowiedział się o kwasie hialuronowym od swoich rodziców, którzy są lekarzami. Kwas hialuronowy jest również wstrzykiwany do stawów osób cierpiących na zapalenie stawów. I tu pojawiło się pytanie: dlaczego nie dodać go do żywienia ludzi? Synteza tych dwóch światów dała impuls do ich przyszłego partnerstwa.

Unikalna struktura molekularna

Początkowo kwas hialuronowy pozyskiwano z tkanek zwierzęcych – skóry rekina czy grzebieni kogucich. Badania naukowe dowiodły jednak, że otrzymywany w ten sposób kwas może wywoływać reakcje alergiczne. Dlatego też stosowanie kwasu hialuronowego jako suplementu diety wymaga unikalnej struktury molekularnej. Kilka lat temu sądzono, że nie jest on wchłaniany przez układ trawienny, ale najnowsze badania wykazały sprzeczność, co zachęciło Brossa i Jüchtera do rozpoczęcia opracowywania kompleksu z kwasem hialuronowym. 

Suplementacja kwasem hialuronowym

Wiemy już, że kwas hialuronowy przyjmowany w postaci płynnej może być tak samo efektywny, jak stosowanie profesjonalnych zabiegów kosmetycznych. Stosowanie tego rodzaju suplementu regularnie i w odpowiednich dawkach oraz wystarczająco długo może przynieść bardzo pozytywnie zaskakujące efekty. Uzyskane dzięki napojowi rezultaty utrzymują się dłużej niż jednorazowe zabiegi kosmetyczne. Nawet głębokie zmarszczki ulegają wygładzeniu, gdyż kwas hialuronowy trafia do głębokich warstw skóry, do których nie docierają standardowe kosmetyki. W składzie Proceanis® Hyaluron Drink znajdziemy zarówno wysoko- jak i niskocząsteczkowy kwas hialuronowy. Beauty Drink Proceanis® produkowany w Niemczech, opiera się na biofermentacji. Co więcej produkt jest w 100% naturalny i nietestowany na zwierzętach.