Jak powinna wyglądać suplementacja anti-aging dla mężczyzn?

Suplementy anyi-aging dla mężczyzn - PROCEANIS POLSKA

Faktem jest, że bez względu na to, jak młodo się czujemy, nasz wygląd zmienia się wraz z wiekiem. Chociaż nic oprócz chirurgii plastycznej nie może odwrócić tego naturalnego procesu, są rzeczy, które możesz zrobić, aby go spowolnić. Jak zatem powinna wyglądać suplementacja anti-aging dla mężczyzn?
Oto 10 najlepszych substancji przeciwstarzeniowych dla mężczyzn oraz pięć kolejnych, które pomogą Ci utrzymać młodzieńczą energię.

CYNK

Jeśli chodzi o składniki odżywcze kluczowe dla zdrowia mężczyzn, cynk znajduje się na szczycie listy. Ten niezbędny pierwiastek odgrywa rolę w funkcjonowaniu układu odpornościowego, podziałach komórek, gojeniu się ran i nie tylko. Wpływa również na poziom testosteronu, a niedobór cynku jest powiązany z hipogonadyzmem (niski poziom testosteronu). Badania sugerują, że suplementacja cynkiem może pomóc w modulowaniu poziomu testosteronu, a także wykazano, że pomaga w utrzymaniu sprawności seksualnej i zapobieganiu zaburzeniom erekcji (dlatego często znajduje się na listach najlepszych suplementów zwiększających popęd seksualny). Life Extension donosi, że cynk ma również kluczowe znaczenie dla zdrowia prostaty, chroniąc przed rozwojem guza.

BIOTYNA

Suplementacja tą substancją jest często zalecana dla zdrowej skóry i włosów, które z wiekiem tracą blask. A z pewnością wszyscy potrzebujemy więcej blasku! W swojej książce The Green Pharmacy Anti-Aging Prescriptions: Herbs, Foods, and Natural Formulas to Keep You Young, dr James A. Duke sugeruje mężczyznom, którzy tracą włosy, przyjmowanie biotyny, powołując się na badania, które świadczyły o jej pomocy w procesie ich odrastania i wzmacniania. Według Healthline suplementacja biotyną może również pomóc w regulacji poziomu cukru we krwi u osób z cukrzycą typu 2.

KWAS HIALURONOWY

Ta przezroczysta substancja znajdująca się w skórze, stawach i innych tkankach ciała pomaga zatrzymywać wilgoć i zachowywać elastyczność. Ponieważ ubytek i/lub brak mazi stawowej – której głównym składnikiem jest kwas hialuronowy – w stawach może prowadzić do bolesnego usztywnienia. Suplementacja kwasem hialuronowym może okazać się wysoce pomocna w łagodzeniu tych objawów. Przegląd danych z 2016 r., w których badano wpływ kwasu hialuronowego na ból kolana, oceniany w badaniach klinicznych, wykazał, że suplementy kwasu hialuronowego „zapewniają przynajmniej pewną możliwość leczenia i zapobiegania poważnym stanom u pacjentów z chorobą zwyrodnieniową stawów wykazującą łagodny ból kolana”. Dzięki silnym właściwościom zatrzymującym wilgoć kwas hialuronowy jest również popularnym składnikiem preparatów do pielęgnacji skóry. Miejscowe stosowanie może „ujędrnić” skórę i zmniejszyć widoczność zmarszczek. Jedno z badań wykazało, że preparaty zawierające 0,1% kwasu hialuronowego doprowadziły do znacznej poprawy elastyczności i nawilżenia po 60 dniach stosowania w porównaniu z placebo.

PROCEANIS® Napój hialuronowy Hyaluron Drink – 200 ml | PROCEANIS POLSKA

FLAWONOIDY

Te fitoskładniki znajdujące się w owocach i warzywach są cenione ze względu na ich właściwości przeciwutleniające i przeciwzapalne. Oprócz zmniejszania ryzyka chorób serca i innych przewlekłych problemów zdrowotnych, flawonoidy mogą pomóc w zapobieganiu przyrostu masy ciała, który często towarzyszy starzeniu się. Dr Mercola wyjaśnia, że powiększanie się w średnim wieku” nie musi być nieuniknione. Przytacza badanie z udziałem 124 000 osób, w którym osoby z najwyższym spożyciem flawonoidów przybrały na wadze najmniej wraz z wiekiem. Dr Mercola podkreśla również zdolność flawonoidów do zmniejszania zaburzeń erekcji, wskazując na 20-letnie badanie Uniwersytetu Harvarda, które wykazało, że mężczyźni spożywający pokarmy bogate we flawonoidy trzy razy w tygodniu doświadczali mniej zaburzeń erekcji w miarę starzenia się. Pokarmy bogate we flawonoidy to herbata, owoce cytrusowe, jagody oraz większość zielonych i czerwonych warzyw.

KURKUMA

Kurkuma jest popularnym suplementem, ponieważ zawiera silny składnik przeciwzapalny i przeciwutleniający zwany kurkuminą. Wykazano, że wśród wielu innych zastosowań kurkuma pomaga zmniejszyć objawy problemu, który często nęka ludzi wraz z wiekiem – zapalenia stawów. We włoskim badaniu pacjentów z chorobą zwyrodnieniową stawów, w jednym lub obu kolanach, które przyjmowały preparat z kurkumy przez 90 dni, wykazały 58-procentowe zmniejszenie ogólnego bólu i sztywności w porównaniu z grupą kontrolną. Udało im się również zmniejszyć zapotrzebowanie na środki przeciwbólowe, takie jak aspiryna i ibuprofen, o 63 procent w porównaniu z pacjentami stosującymi wyłącznie konwencjonalną terapię medyczną. Kurkuma zyskuje również popularność jako miejscowy składnik przeciwstarzeniowy. Dwa różne badania skupiające się na twarzy wykazały, że krem ​​nawilżający zawierający ekstrakt z kurkumy znacznie poprawił wygląd drobnych linii, zmarszczek i plam starczych.

KOENZYM Q10

Ten przeciwutleniacz okazuje się szczególnie korzystny dla poprawy wyglądu starzejącej się skóry. Badanie kliniczne przeprowadzone w Japonii wykazało, że dorośli, którzy przyjmowali CoQ10, zgłaszali redukcję zmarszczek, a badanie z 2016 r. wykazało związek między przyjmowaniem 150 mg CoQ10 przez 12 tygodni a redukcją zmarszczek wokół oczu i ust w porównaniu z placebo.

WITAMINA C

Kolejny przeciwutleniacz, witamina C, pomaga również organizmowi w produkcji kolagenu. Może zarówno chronić, jak i naprawiać uszkodzenia spowodowane słońcem, rozjaśniać i ujednolicać koloryt skóry. Jedno z badań wykazało, że uczestnicy, którzy stosowali miejscowo roztwór witaminy C przez 12 tygodni, doświadczyli redukcji drobnych linii i zmarszczek. Kolejne badania wskazują, że może zmniejszyć widoczność plam starczych.

Jak powinna wyglądać suplementacja anti-aging dla mężczyzn?

GLUKOZAMINA

Powszechnie stosowana w leczeniu zapalenia stawów i innych problemów z nimi związanych. Substancja ta – pozyskiwana ze skorupiaków, takich jak kraby i homary – jest również obiecująca jako środek zwalczający zmarszczki. Może pomóc w naprawie uszkodzeń słonecznych, a badania wykazują, że zwiększa produkcję kolagenu.

WITAMINA E

Witamina E jest silnym przeciwutleniaczem, który działa na poziomie komórkowym, chroniąc skórę przed wolnymi rodnikami. Często jest dodawana do filtrów przeciwsłonecznych, ponieważ pomaga zapobiegać uszkodzeniom spowodowanym promieniowaniem UVB. Badanie przeprowadzone na bezwłosych myszach wykazało, że witamina E, stosowana w diecie i miejscowo, skutecznie chroniła skórę przed niektórymi wczesnymi uszkodzeniami wywołanymi promieniowaniem ultrafioletowym. Witamina E działa szczególnie skutecznie w połączeniu z witaminą C.

KOLAGEN

Wraz z wiekiem, ubytek kolagenu w Twojej skórze, może powodować zwiotczenie, zmarszczki i inne problemy. Badania pokazują, że może pomocne może okazać się włączenie do suplementacji anti-aging dla mężczyzn, przyjmowanie kolagenu. W jednym z badań, dotyczącym doustnej suplementacji peptydem kolagenowym, wykazano znaczne zwiększenie nawilżenia i gęstości skóry, a także inne działania przeciwstarzeniowe. Oprócz utrzymania zdrowej skóry i stawów kolagen może również pomóc w zapobieganiu chorobie Alzheimera. Ostatnie badania sugerują, że specyficzny kolagen, kolagen VI, może chronić komórki mózgowe przed białkami amyloidu beta (Aβ) związanymi z chorobą.

OLEJ RYBNY

Kwasy tłuszczowe omega-3, EPA i DHA zawarte w oleju rybnym pomagają w swobodnym przepływie krwi, poprawiając witalność, nadając skórze, a nawet włosom młodzieńczy wygląd. Pomagają również zmniejszać stany zapalne, które mogą prowadzić do wielu chorób związanych ze starzeniem, w tym do starzenia mózgu. Dodatkowe korzyści płynące z suplementacji oleju rybnego obejmują poprawę nastroju i obniżenie „złego” cholesterolu LDL.

PROCEANIS® Hyaluron Drink – 21 Shots | PROCEANIS POLSKA

RESWERATROL

Ten związek znajdujący się w m.in. w czerwonym winie jest czasami nazywany „cząsteczką długowieczności”, ponieważ wykazano, że wydłuża życie wielu różnych gatunków zwierząt. Badania sugerują również, że resweratrol może pomóc w zapobieganiu wielu chorobom – w tym cukrzycy, chorobie Alzheimera i chorobom serca – związanym ze starzeniem się. Wykazano, że poprawia stan starszej skóry. W jednym badaniu osoby, które przyjmowały suplement zawierający resweratrol przez 60 dni, miały gładszą skórę, płytsze zmarszczki i znacznie zmniejszone plamy starcze.

WITAMINA A

W kilku badaniach wykazano, że miejscowa witamina A redukuje zmarszczki oraz inne uszkodzenia skóry związane ze starzeniem, dlatego retinol (forma witaminy A) jest jednym z niewielu zabiegów przeciwzmarszczkowych zatwierdzonych przez FDA. Podwójna ślepa przeprowadzona w 2007 roku wykazało, że retinol stosowany miejscowo poprawia drobne zmarszczki związane ze starzeniem się, a inne badania potwierdzają to odkrycie. Raporty HuffPost o stosowaniu retinoidów to druga ulubiona rada dermatologów za noszeniem filtrów przeciwsłonecznych.

WITAMINA K

Ten składnik odżywczy występujący głównie w zielonych liściach może pomóc w zapobieganiu przerzedzaniu się włosów oraz wspierać starzejącą się skórę,usprawniając krążenie oraz minimalizując pojawianie się siniaków. Science sugeruje, że może również pomóc w zapobieganiu chorobie Alzheimera i innym chorobom związanym z wiekiem. Jak podkreśla dr Nicholas Perricone w swojej książce Dr. Perricone’s 7 Secrets to Beauty, Health, and Longevity, witamina K ma również kluczowe znaczenie dla zdrowia kości.

ACETYLO-L-KARNITYNA

Dawka 1000 mg acetylo-l-karnityny dziennie może poprawić zdolność komórek do wytwarzania energii, co przekłada się na więcej energii potrzebnej do życia. Jedno z badań wykazało, że suplementacja acetylo-L-karnityną poprawiła funkcjonowanie mózgu szczurów w podeszłym wieku.

Wpis powstał w oparciu o i w wyniku tłumaczenia: Top 10 Best Anti-Aging Supplements for Men

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *