Jak zrobić naturalny detoks?

Poniżej przedstawiamy sprawdzone metody na oczyszczanie organizmu w naturalny sposób (naturalny DETOKS), kiedy chcesz i tak długo jak chcesz…

Czym jest DETOKS?

DETOKS to nic innego jak generalne porządki, kiedy pozbywamy się niechcianych substancji z naszego ciała. Należą do nich toksyny, metale ciężkie zbierane z naszego środowiska czy wody lub odpady metaboliczne. Chociaż mamy wbudowane mechanizmy detoksykacji, takie jak wątroba i nerki, ilość toksycznych substancji, na które jesteśmy teraz narażeni, jest znacznie wyższa niż wtedy, gdy procesy te ewoluowały. Jeśli odczuwasz ogólnie bóle w ciele, objawy lęku czy depresji, problemy z jelitami, zmęczenie, „zaćmienie” w głowie to warto się zastanowić czy nasz organizm nie jest przesycony szkodliwymi substancjami.

#1 Przejdź na bezkofeinową na tydzień

Kofeina naśladuje adenozynę, neuroprzekaźnik w mózgu, który powoduje, że czujemy się zmęczeni. Kofeina wiąże się z receptorami adenozyny, blokując tym samym wiązanie adenozyny z receptorami, abyśmy czuli się przytomni. Jednak ciągłe używanie kofeiny powoduje, że nasz mózg wytwarza więcej receptorów, dlatego potrzeba coraz większej ilości kofeiny, aby osiągnąć ten sam efekt.

Oznacza to również, że gdy nie mamy kofeiny lub gdy kofeina działa, jest wiele receptorów, z którymi wiąże się wywołująca zmęczenie adenozyna i doświadczamy ogromnego spadku energii. Spróbuj przez tydzień każdego miesiąca odstawić kawę z kofeiną aby pozbyć się niektórych receptorów adenozyny w mózgu, wykorzystując je lub tracąc mechanizm.

 
#2 oczyszczający głód – intermittent fasting

Dla niektórych osób głód jest stresujący dla organizmu. Jeśli źle spałeś, masz stresujący dzień lub czujesz się szczególnie głodny, odpuść sobie post . Nie chcesz bardziej obciążać swojego ciała. Jedz, jeśli jesteś głodny.

Ale przebywanie przez dłuższy czas bez jedzenia powoduje przerwę w układzie pokarmowym i wywołuje autofagię komórkową. Zasadniczo jest to proces oczyszczania, w którym organizm pozbywa się starych komórek i komórkowych produktów przemiany materii.

#3 zjadaj oczyszczającą naturę 

Spirulina to rodzaj cyjanobakterii znany jako akumulator. Zasadniczo będzie wiązać się z metalami ciężkimi w organizmie, zmniejszając w ten sposób poziom tych metali w tkankach. Inne składniki, które warto uwzględnić w swojej diecie, to ekstrakt z mniszka lekarskiego, żeń-szeń i cynk. Wykazano również, że substancje te zmniejszają poziom metali ciężkich i toksyn w naszym organizmie. Ekstrakt z ostropestu plamistego wspomaga wzrost komórek wątroby, a także zwalcza stres oksydacyjny. Jest również bogaty w przeciwutleniacze. Brokuły, cytryna, czosnek i kurkuma wspomagają również procesy odtruwania układu pokarmowego i wątroby. Dobrym sposobem jest zażywanie PROCEANIS® Hyaluron Drink

#4 po prostu rosół

Rosół jest niezwykle bogaty w składniki odżywcze. Zawiera dużo kolagenu, kluczowego składnika mięśni, a także najbardziej obfitego białka w organizmie. Ponadto, podobnie jak w przypadku ketonów, bulion kostny poprawia integralność wyściółki jelit, co jest ważnym aspektem łagodzenia objawów, takich jak zmęczenie i bóle głowy.

#5 ajurwedyjskie płukanki 

To nie jest takie straszne jak myślisz. Płukanie buzi olejem np. kokosowym ok. 10-15min rano na czczo powoduje usuwanie toksyn i bakterii rozpuszczalnych w tłuszczach. Pomaga to nie tylko zębom i dziąsłom, ale także pomaga wyleczyć stany zapalne w organizmie.

#6 poć się

Sauna, gorąca kąpiel z solami, ruch. Tam gdzie tylko jest to możliwe – poć się. To najbardziej naturalny sposób na wypędzanie toksyn od zewnątrz. Jeśli nie jesteś fanką sportu i regularnego ruchu, korzystaj z sauny i gorących kąpieli tak często jak możesz.

#7 trampolina

Ile z Was ma w ogródkach trampoliny, kupione dla swoich pociech? Poskaczcie z samego rana, zaraz po przebudzeniu kilka podskoków podnosi tętno i spala więcej kalorii niż bieganie, a także stymuluje układ limfatyczny poprzez zwiększenie przepływu limfy i drenażu.

Detoksykacja jest ważną częścią zachowania zdrowia i samopoczucia. Regularne pozbywanie się toksyn z organizmu sprawi, że Twoja skóra będzie wyglądać lepiej. Postaraj się jak najwięcej naturalnych metod wprowadzić do życia codziennego, tak aby stały się przyjemnym rytuałem.