Wyniki badań z Japonii potwierdzają skuteczność działania kwasu hialuronowego

Odszyfrowany kod skóry z badań nad kwasem hialuronowym

Mieszkańcy Dalekiego Wschodu są znani ze swojej pięknej cery, ale również badań nad skórą, którą się zajmują od tysięcy lat. Dzisiaj Japończycy łączą podstawową wiedzę o skórze wraz z badaniami, których tematem jest kwas hialuronowy. Kwas hialuronowy jest endogennym środkiem wiążącym wilgoć. Wraz z wiekiem produkcja kwasu hialuronowego w organizmie spada, a organizm coraz bardziej traci zdolność wiązania wody w wystarczających ilościach. Postanowiliśmy przedstawić wyniki badań nad kwasem hialuronowym przez spożycie, które zostały wykonane w Japonii.

Hipoteza wysunięta przez Japan Medical Association Center for Clinical Trials bada efekty długotrwałego stosowania kwasu hialuronowego. W badaniu (randomizowanym, podwójnie zaślepionym oraz placebo) wzięło udział 61 kobiet w wieku od 36 do 60 lat, które stosowało 120 mg kwasu hialuronowego dziennie przez 6 tygodni – dokładnie tyle, ile wynosi dzienna dawka kwasu hialuronowego PROCEANIS.

W badaniu uczestniczki zostały podzielone na trzy grupy badawcze: Pierwsza grupa przyjmowała dziennie 120 mg kwasu HA o masie cząsteczkowej 300 000 Daltonów, druga grupa taką samą dawkę hialuronu, ale o masie cząsteczkowej 800 000 Daltonów, a trzecia placebo.

O pięknej skórze decydują dwa parametry: nawilżenie i elastyczność skóry

Wilgotność skóry mierzy się za pomocą Corneometru CM 825, a elastyczność (lepkość) skóry za pomocą Cutometru MPA 580. Sprawdziliśmy wyniki 3 grup badanych, które następnie porównaliśmy ze sobą po trzech tygodniach oraz po sześciu tygodniach, czyli po zakończeniu kuracji i po dwóch tygodniach od jej zakończenia. Zastanawiasz się, która grupa badanych osiągnęła najlepsze wyniki?

Zwiększone spożycie wody przez wszystkie osoby badane podczas testów w okresie trzech tygodni początkowo oznaczało, że ​​wszystkie trzy grupy wykazały poprawę nawilżenia skóry. Wystąpiły tylko minimalne odchylenia wartości. Po sześciu tygodniach grupa placebo miała tendencję do ponownego wysuszania się skóry. Jednakże obie grupy przyjmujące kwas hialuronowy wykazały stały wzrost nawilżenia skóry.

Najlepsze wyniki osiągnęła grupa przyjmująca kwas hialuronowy o masie 300 tys. Daltonów dwa tygodnie po zakończeniu 6-tygodniowego przyjmowania dawek. Jeśli chodzi o elastyczność skóry, grupa 300 tys. Daltonów również wykazała zwiększoną elastyczność skóry po trzech tygodniach. Ze względu na dużą lepkość kwasu hialuronowego powstały stabilne struktury trzeciorzędowe.

Z badania wynika, że ​​przyjmowanie kwasu hialuronowego zwiększa nawilżenie skóry, poprawia skutki starzenia się oraz zwiększa połysk i jędrność twarzy.
Uczestniczki z grupy 300 tys. Daltonów również zanotowały widoczną poprawę stanu zmarszczek dwa tygodnie po zakończeniu kuracji. Utrzymanie zdrowej skóry i utrzymanie przestrzeni zewnątrzkomórkowych jest wyraźnie wspierane przez kwas hialuronowy. Podsumowując, spożycie kwasu hialuronowego daje widoczne i namacalne rezultaty.

W PROCEANIS® zrozumieliśmy, że prawdziwe piękno pochodzi z głębi, a wiążąca wilgoć jest sekretem, który sprawia, że ​​nasze ciało jest żywe i promienne. Dlatego na podstawie tych badań opracowaliśmy naszą „dzienną dawkę naturalnego piękna”. Produkty PROCEANIS® oparte są na globalnych wynikach badań naukowych z zakresu żywienia na bazie kwasu hialuronowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *